افیونی که زعفران شد

[ad_1]

افیونی که زعفران شد

طريق‌های مواد منفجره‌گذاری شده اكراه‌انگیز، خاموشی‌های مکرر، کمبودهای متنوع درب زمینه امکانات و تجهیزات پایه‌ای، به قصد افزون یک تيمچه استعمال آزمایش نشده، شرایطی شريف را برای كون فراغت‌های طبیعی کارآفرینی به سوي لياقت و عدم آورده است.

منتها ۳ کهنه سپاهي پیشین و یک غیرنظامی دیگر که همگی مدتی را تو افغانستان فرمان بري بندگي کرده‌اند، با پذیرش عواقب رویارویی با نازخرامي تكبر‌هایی که اشارت شد رابطه تسلط به قصد کاری بحران‌آمیز متنفر و کسب‌وکاری با ریسک بسیار بالا را ابتدا کردند. آنها شرکتی به طرف آوازه Rumi Spice (ادویه رومی) تاسیس کردند تا زعفران را از کشاورزان ناله خریداری کرده و به مقصد براي مشتریان و استفاده‌کنندگان بین‌المللی تو تمام عالم بفروشند. کسب‌وکار آنها دستاوردی کوچک و ثمره كوشش‌های گروهی از کشاورزان افغانی تو راستای کمک به منظور با گسترش دادن منبع ها اقتصادی افغانستان به منظور با‌رقم می‌جويبار. کیمبرلی یانک، یکی از ۴ زوجه بنیانگذار شرکت ادویه رومی می‌گوید: «من وايشان می‌خواستیم چیزی را به سوي نيستي بیاوریم که ته از روبيدن‌مان، سبب قوي استقراريافتن گاه به سوي گاه کشاورزان فغان شود. »

او حكماً این توضیح را نیز می‌دهد که داخل گلچين برگزيدن شهرت اسم شرکت‌شكوه از شهرت اسم یک چكامه سرا پارسی‌لسان كلام دوره سیزدهم میلادی (مولوی) مكاشفه وحي القا محزون‌اند. شرکت ادویه رومی که کار خويش را از خيز سن پیش سرآغاز کرد اکنون زعفران تولیدی کشاورزان فغان را به منظور با سرآشپزهای مشهور شده دروازه اندر مطعم‌های معروفی همال «فرنچ لاندری» مدخل سرپوش کالیفرنیا و بار دانیل تو نیویورک می‌فروشد. افزون نيكي این از ماه جاری، زعفران‌های شرکت ادویه رومی باطن كمد‌های سوپرماركت و وب‌سایت شرکت فروشنده محصولات لوکس غذایی «دین ودلوکا» نیز مشهود شده است. زعفران یکی از سترگ‌قیمت‌ترین ادویه‌های دنیاست و قیمت تمام یک کیلوگرم لحظه بسته به طرف کیفیت و خلوصش از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰۰دلار متغیر است (از ۹میلیون ده ريال تا بیش از صدمیلیون ده قران). این ادویه گرانبها سخت‌قیمت یکی از اجزای اصلی درون آشپزی و غذاهای ایرانی، هندی و مراکشی است و عنصری تعیین‌کننده مدخل سرپوش برخی غذاهای اروپایی مثل پیلای اسپانیا و بویلاباس فرانسه به سمت عدد می‌جوي. بانیان شرکت ادویه رومی از نيز شروع و انتها تصمیم گرفتند فعالیت ذات را روی کشاورزان متمرکز کنند چراکه ۸۰درصد جمعیت افغانستان داخل بهره کشاورزی سرگرم کار هستند و این آماری است که ميانجيگري قنسولگري ایالات متحده درون کابل قيمت گذاري تخمين زدن و ذمر آوند شرط کرده است. سبيل‌اندازی یک کسب‌وکار كار‌ای ولگرد کوچک و بسته دروازه اندر افغانستان هنوز نيز رویارویی با انبوهی از غرور جولان جنگ وجدال‌ها را به منظور با نديمه دارد. اكثر امور تجاری و دادوستدها درون این کشور نيكوكاري پایه ثقه و روابط قومی و خانوادگی پايان می‌شود، به مقصد براي جای آنکه میان خيز عرض فروشنده و خریدار، توافقنامه یا قراردادی بوسيله سوگند به كوه طور کتبی برپا شود.

درمورد بنیانگذاران شرکت رومی نیز آنها دریافتند برخی ارتباطات و تعاملاتی که آنها دوره حضورشان درب نیروهای نظامی با شهروندان افغانی قوش قليا و اسيد باج کرده بودند محرك پذیرفته بي حركت ماندن آرام شدن آنها برای کار مدخل سرپوش این کشور شده است. ولي صراط‌اندازی این شرکت با مشکلات دیگری نیز روبرو بوده است. خاموشی‌های منبسط و پی‌درپی تبدیل به مقصد براي امری طبیعی شده که سبب نمود آشكار شدن وقفه و اشکال دروازه اندر فرآیند مرتب‌سازی زعفران- مدخل سرپوش فصل تري‌گیری و خشک کردن- می‌شود. بزرگراه اصلی ملی نیز رفيق با نیروگاه‌های تولید برق، كورس دور مبحث مهم زیرساخت‌های اصلی افغانستان هستند که درب كلاس‌های اخیر صدمات شدیدی از كارزار كشت وكار كاسبي و جنگ بردبار شده‌اند و هنوز بازهم یکی از نخستین اهداف مواد منفجره‌گذاری‌ها و رابطه تسلط‌ساخته‌های منفجرشونده- که سياق صنع آنها نیز به منظور با وضوح بركشي یافته و بهتر شده – به مقصد براي شماره می‌روال. سود نهایی زعفران بسیار سنگين است چون آري که مرحله ها کاشت و هدايت و ضلالت دم بسیار بزرگ و فرآیند استنباط حين نیز بسیار پرزحمت است. كل یک از غنجه‌های یاقوتی‌لون حيله زعفران منحصراً بس ۳ کلاله تولید می‌کند و این کلاله‌ها باید با تباني و با تدقيق و هزل زيركي بسیار باب نخستین ساعات وقت و شب از شكوفه‌های گیاه زعفران فرد و ظهر از حين با پیمودن مرحله ها نمداري‌زدایی تبدیل به سمت ساخته‌ای به سمت صبغه آل ناقوس اكسيده‌خورده شوند که نيز ادویه معروف زعفران است.

حدود ۱۵۰ رقم تراب زعفران بايست است تا بتوان درنهایت از آنها یک سوزنده زعفران تولید کرد. زعفران افغانستان که باب برخی منطقه ها «زرپران» حتي فرموده می‌شود، دارای شهرتی جهانی به قصد‌ویژه از زاويه ذائقه است که دلیل اصلي ساعت، وضعیت سرزمینی و اقلیم (عرق‌وهوا) ستيزه خو لحظه است. تو عام ۲۰۱۴میلادی، کیت‌آلانیز یک صاحب منصب تاج فارغ التحصيل رشته هاي مهندسي متخصص ما
شين آلات ودستگاههاي الكترونيكي طراح دروازه اندر گند که با تمول‌های محلی افغانستان همکاری می‌کرد با کیمبرلی یانگ یکی از دوستانش که او نیز از مهندسان گرفتار و آزاد بوسيله سوگند به کار درون گند امریکا درون افغانستان حيات، سپس از اتفاق گردباد سندی باب نیویورک سلوك و با او درمورد ایده بازاریابی زعفران افغانستان مصاحبت کرد. سيده یانگ که داخل ناحيه باب مهندسی سپاه، مسئولیت پرش‌وجوی مواد منفجره‌های کنارجاده‌ای را برعهده داشت، پي از برون شد از نیروهای نظامی امریکا بلد آموزشگاه تجاری هاروارد شد و دروازه اندر آنجا با امیلی میلر که او بازهم ديهيم فارغ التحصيل رشته هاي مهندسي متخصص ماشين آلات ودستگاههاي الكترونيكي طراح پیشین گند وجود و مدخل سرپوش عملیات‌های ویژه شبانگاه مشارکت داشت خويش شد.

چهارمین باني شرکت ادویه‌رومی کارول وانگ وجود؛ فردی غیرنظامی که دروازه اندر طرح‌های گسترش روستایی وهله زمينه حمایت بانک جهانی مدخل سرپوش افغانستان پيش و فعالیت داشت. داخل زمینه کاشت زعفران مدخل سرپوش افغانستان یکی از برهان‌های مهمی که مورد بحث موردتوجه طرح شده شده تبدیل استقراريافتن این گیاه به مقصد براي جایگزین بسیار مناسبی برای گیاه كوكنار (کوکنار) است که تریاک از لمحه مدت دلگير شده و سبب اصلی تولید هروئین نیز به منظور با شماره می‌نهر جگربند. «کشاورزان افغانی مدخل سرپوش شروع و انتها تردید زیادی داخل زمینه این پیشنهاد داشتند. » مادام یانگ با بیان این تمام، دلیل دم را گذر رفتار‌وآمدهای پرشمار افراد متفرق و اجازه دادن نويد بشارت‌های رفتار‌نشده فراوانی دانست که سبب بدگمانی کشاورزان شده بودند. منتها همکار یانگ یعنی بانو میلر می‌گوید: «هنگامی که با شروعی کوچک و تولید اندکی توليد، کشاورزان به قصد راستی دیدند من وشما باقدرت به منظور با فروش محصولات تولیدی آنها هستیم، این کشاورزان بودند که پی‌درپی به قصد داخل مسكن حجره‌های من وشما شوك می‌زدند. »

شرکت ادویه رومی درب عام ۲۰۱۵میلادی کار خويش را با ۳۴ کشاورز به قصد پایان رساند و برای امسال میلادی (۲۰۱۶) بنیان‌گذاران شرکت دستور كار جاذبه و همکاری با ۸۰ کشاورز را تو قاعده کار صبر داده‌اند. منزل بعدی کسب‌وکار شرکت رومی، ممر‌اندازی کارخانه فرآوری محصولات زعفران حيات که مرحله ها صراط‌اندازی حين تو هرات افغانستان با استخدام ۷۵ متعلقه ناله تو دوازده ماه) ۲۰۱۵میلادی اول شد و شرکت مقرري آنها را به طرف كوه طور مستقیم به منظور با خودشان- لا حين‌متد که داخل افغانستان رایج است به منظور با شوهران آنها- كارسازي می‌کند. مدخل سرپوش واحد زمان ( روز ۲۰۱۶میلادی نیز حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ همسر پردگي دیگر برای درك ميوه زعفران (که روزگار لحظه عهد پاییز است) استخدام می‌شوند. به مقصد براي كلام بيان بنیان‌گذاران شرکت ادویه رومی، از ۳ ماه پیش سوددهی شرکت آنها عنفوان شده و منظور آرمان‌گذاری آنها برای امسال میلادی (۲۰۱۶) کسب درآمدی ۵۰۰هزار دلاری است.

این شرکت برای تامین امنیت عملیات تولید درو دخل خويشتن گروهی از افراد بومی را بازهم به منظور با استخدام نفس درآورده است. عبدالشکور احراری، یک مطلع و تازه كار امور کشاورزی است که مدیریت کارخانه فرآوری زعفران تو هرات را برعهده دارد. او با کشاورزان جدید بازديد و قول‌وگو کرده و برای استخدام زنان نیز با دروغ نفع خرج چای با شوهران، پدران یا برادران آنها، به منظور با مردان خانواده این زنان اطمینان می‌دهد که مستوره آنها درب موضع کارشان تو کارخانه تو امنیت کامل نهاد استقرار دارد. این اقدامات احراری کمک زیادی می‌کند که استان و شهر هرات به قصد‌لقب مرکز تولید زعفران، بوسيله سوگند به یکی از باثبات‌ترین منطقه ها افغانستان تبدیل شود. 

مبداء: نیویورک تایمز

افیونی که زعفران شد

[ad_2]

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 14 =