اجاره سوئیت و ویلا در شمال از شبی 50 تا 500 هزار تومان

یکی از قطب های بزرگ گردشگری در کشور ما شهرهای شمالی با داشتن سواحلی آرام وطبیعتی زیباست  که توجه بسیاری از مردمان شهرنشین به دور از طبیعتی آرام وسرسبز را به خصوص برای تهرانی ها به خود جلب می کند.

انتخاب شهرهايي همچون چالوس، نمك آبرود ، رشت،ساري و…به طور معمول گزينه مسافرت بيشتر ايرانيان به لحاظ داشتن طبيعتي سرسبز و دريايی زیبا و لذت شنا در محدوده های مجاز است.

اما از آن جایی كه مسافرت به هر شهري داراي هزينه هايي است شهر هاي شمالي نيز از اين مورد بي بهره نيست و اين هزينه ها در مقابل سرويس هایی  كه ارايه مي شود بسيار بالاست .

زماني كه وارد هر شهری ازشهرهاي شمالي کشور مي شويم با افرادی مواجه می شویم که با در دست داشتن تابلو هاي کوچکی که بر روی آنها ويلا و سوييت اجاره اي درج شده که هر کدام با تعاریف خاص خود ویلاها و سوئیت های متنوعی را جهت اجاره آپارتمان ،اجاره سوئویت ،اجاره ویلا پیشنهاد می کنند.

هزينه اقامت در برخی از شهرهاي شمالي

در اين گزارش که بر اساس مشاهدات خبرنگار بازار خبر در شهر های چالوس و نمك آبرود و همچنین برآورد هزينه اقامت در ويلا ها يا سوييت ها تهیه شده است تلاش کرده ایم هزینه های سفری کوتاه به شهرهای شمالی ایران را محاسبه کنیم .

هزینه های اقامت در سوئیت ، ویلا و هتل های معمولی و غیر لوکس در شهر چالوس که از پرطرفدار ترین شهرهای شمالی ایران است به این شرح است :

ويلاهاي جنگلي در چالوس  40 تا 60 هزارتومان
ويلاهاي كنار ساحل در چالوس از 180تا 300,000 هزار تومان
سوييت در چالوس شبي  200 هزار تومان
هتل 3 ستاره در چالوس براي اقامت 2 نفر شبي 65 هزار تومان
سوئیت در هتل های چالوس از شبي 80 هزار تومان

هزينه هاي نجومي اقامت در نمك آبرود

نكته جالب در مورد هزينه هاي اقامتي در شهر نمك آبرود با توجه به اينكه در12 كيلومتري چالوس واقع شده ، قيمت هاي نجومي ويلا ها و سوئيت ها از شبي 350 تا 500 هزار تومان است كه به گفته ي دلالان ويلا براي اقامت گردشگر ویلاها باکلاس بوده و امكاناتي همچون تلويزيون lcd، مبلمان مجهز،ماهواره،كولر گازي با برند هاي معروف، اتاق خواب هاي شيك و…را داراست.

اما اگر شما از جمله گردشگران قشر متوسط هستيد با داشتن چادر هاي اقامتي مي توانيد در شهر توريستی نمك آبرود با پرداخت ورودي 5000هزار تومان براي هر خودرو وارد اين مجتمع های شهرک مانند شده و با برپا كردن چادر در ميان فضا هاي تعيين شده به دور از دريا و فقط در ميان طبيعت سر سبز اقامت كنيد كه البته امكانات بهداشتي از قبيل آب آشاميدني و سرويس هاي بهداشتي با توجه به استقبال مردم  کافی نیست و برای استفاده از آنها با صف های طولانی مواجه می شویم .
سایرامكانات تفريحي موجود در این شهرک شامل تله كابين ،كارتينگ ،پيست دوچرخه سواری،پيست موتور سواري چهارچرخ ،آكواريوم حيوانات و رستوران و آبشار ديدني آن هر يك با هزينه خاص خود از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای گردشگران است.

هزینه های اقامت در پلاژهای ساحلی

از آنجايي كه هر يك از گردشگران شهر هاي شمال كشور به قصد ديدن دريا و اقامت در كنار آن به شمال كشور سفر مي كنند باز هم براي افراد متوسط نیز تسهيلاتي را در نظر گرفته اند كه با ساختن پلاژهاي ساحلي البته با كمترين امكانات با شبي از 5تا 25 هزار تومان از گردشگران پذيرايي مي كنند كه البته براي اقامت شب داشتن چادر مسافرتي از ملزومات است .

بنا بر اين گزارش به نظر مي رسد براي سفر به هر يك از شهر هاي شمالي به غير از هزينه بنزين مصرفي در ترافيك سنگين جاده ،خورد و خوراك و هزينه اقامتي و خريد سوغاتي از جمله كلوچه و زيتون و مربا و  لواشك شما مبالغ قابل توجهی را با خود حمل کنید و یا از گردشگری در طبیعت زیبای شمال وسواحل آرام آن چشم پوشی کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =