چانه زنی در بنگاه املاک

خرید خانه یکی از بهترین سرمایه گذاری هاست. اما می تواند کمی پیچیده باشد. شرط اینکه خانه سند داشته باشد، تعمیرات خانه و … هزینه بر است و برای اینکه فروشنده مناسب حساب کند باید چانه زنی کرد. شخص خریدار باید بداند این پول اوست که دارد از جیبش می رود. به فروشنده چیزی نمی شود هیچ، سود اصلی را او می کند.
1-یک بنگاه املاک قابل اعتماد پیدا کنید. متخصصی پیدا کنید که سال ها تجربه در زمینه اجاره آپارتمان ، خرید آپارتمان ، اجاره ویلا ، خرید و فروش ویلا و خرید آپارتمان دارد. از تجربیات این متخصص برای پیدا کردن یک مشاور املاک خوب در محله ی خود استفاده کنید.

2-درمورد اینکه چه چیزی بیشتر مد نظر شماست تصمیم بگیرید. از متخصص املاک خود برای پیدا کردن یک مشاور محلی که توانایی زیادی در چانه زنی دارد کمک بگیرید. چه قصد خرید دارید و چه قصد فروش.

3-برای بازدید کامل خانه برنامه ریزی کنید. سعی کنید بسیار دقیق و ذره بین باشید به طوریکه بتوانید در چانه زنی از آن استفاده استفاده کنید تا قیمت را بتوانید پایین تر بیاورید.

4-اگر قصد خرید دارید مبلغ پیشنهادی اولیه تان خیلی پایین باشد و اگر قصد فروش دارید، مبلغ تان بالا باشد. با مشاور املاک درمورد مبلغ واقعی مشورت کنید.

5-اگر در قیمت قبلی توافق نشد، مجدداً پیشنهاد بدهید. یادتان باشد اگر فروشنده بخواهد دوباره قیمت گذاری کند بدانید که آماده چانه زنی است.

6-قبل از امضا کردن هر چیزی قرارداد را بخوانید و از اینکه با موارد ذکر شده موافق هستید مطمئن شوید. فقط وقتی قرارداد را امضاء کنید که متخصص و مشاور املاک، بند ها و موارد قرارداد را کامل و قابل فهم برایتان توضیح داده باشند.

نکات و هشدارها
یادتان باشد، مشاور املاک مبلغ کمیسیون را دریافت می کند. پس هر چقدر نرخ بالاتر رود به نفع خودش هم است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =